Faktury elektroniczne EBPP

Co to jest konsolidacja kredytów?

Kredyty

Jeśli posiadamy w swoim portfelu kilka różnych kredytów, powinniśmy sprawdzić i przeanalizować oferty kredytów konsolidacyjnych. Dają one możliwość płacenia jednej raty, zamiast kilku dotychczasowych, co z pewnością odciąży nasz budżet od nadmiernych zobowiązań.

Grupa kredytów, która może być "zastąpiona" kredytem konsolidacyjnym jest szeroka. Zaliczają się do nich kredyty gotówkowe, ratalne, samochodowe oraz mieszkaniowe. Może również posłużyć do spłaty linii debetowych na rachunkach bieżących.

Największą korzyścią konsolidacji zobowiązań jest fakt, iż zamiast kilku kredytów mamy jeden. Dzięki temu miesięcznie opłacamy mniej rachunków, co przekłada się na wyeliminowanie problemów z terminowym regulowaniem wielu płatności (rat). Znacznie prościej jest obsłużyć jeden kredyt, niż kilka jednocześnie.

Kredyt konsolidacyjny oznacza również niższe oprocentowanie oraz dłuższy okres kredytowania.

Wartość miesięcznej raty jest bardzo często niższa niż suma wcześniej nie skonsolidowanych zobowiązań, a termin płatności może trwać nawet do 35 lat.

Wszystkie formalności, z jakimi musimy się uporać starając się o kredyt konsolidacyjny są bardzo podobne, jak w przypadku innych kredytów. Niezbędne jest przygotowanie zaświadczeń o wysokości naszych dochodów oraz dokumentów związanych z nieruchomością, jeśli będzie ona zabezpieczeniem kredytu (nieruchomość nie musi być własnością osoby ubiegającej się o kredyt). Większość banków akceptuje dochody z umowy o pracę, umowy zlecenia, emerytury, renty, kontraktów oraz pochodzące z działalności gospodarczej.

Należy również podkreślić, iż kredyt konsolidacyjny można zaciągnąć w wybranej przez nas walucie, a w trakcie jego spłacenia bardzo często możemy ją zmienić nie ponosząc dodatkowych kosztów. Przeważnie banki oferują kredyty w złotówkach, euro, dolarach oraz frankach szwajcarskich.

Kolejnym udogodnieniem jest także to, iż decydując się na konsolidację zobowiązań, będziemy mieli do czynienia tylko z jednym bankiem odpowiedzialnym za obsługę wszystkich wcześniej zaciągniętych kredytów.