Faktury elektroniczne EBPP

Na co zwrócić uwagę wybierając internetowe konto bankowe?

E-Finanse

Zanim podejmiemy decyzję o uruchomieniu konta bankowego w Internecie powinniśmy dokładnie przeanalizować ofertę takich usług dostępnych na rynku.

Ważnym argumentem w wyborze konta jest to, czy dotychczas korzystaliśmy z tradycyjnych usług danej instytucji finansowej. Jeśli nie jesteśmy do końca zadowoleni z poziomu obsługi klienta w placówce, niewykluczone, że podobna sytuacja może mieć miejsce w przypadku korzystania z usług konta internetowego w tej samej instytucji.

Z drugiej strony dobrze, jeśli operatorem e-konta jest instytucja lub bank, który ma odpowiednią renomę oraz wieloletnie doświadczenie w świadczeniu usług nie tylko bankowości elektronicznej. Pamiętajmy jednak, że to, iż jakiś bank ma dobrą opinię nie oznacza, że jego usługi elektroniczne są również najlepsze.

Dlatego warto przekonać się, co na temat banku sądzą internauci, poczytać rankingi, fora internetowe oraz sprawdzić ile poszczególne systemy mają klientów.

Decydując się na założenie rachunku internetowego, upewnijmy się, że będziemy mieć wystarczający dostęp do środków na nim zgromadzonych np. poprzez bezprowizyjne bankomaty oraz czy w razie potrzeby, bez problemów będziemy mogli go zasilać gotówką wykorzystując do tego np. wpłatomaty.

Przyjrzyjmy się również warunkom i kosztom prowadzenia rachunku lub wielu rachunków. Sprawdźmy prowizje za przelewy oraz inne operacje finansowe. Zróbmy także zestawienie oprocentowania lokat i prowizji za zakup jednostek funduszy inwestycyjnych oraz przeanalizujmy ofertę pożyczek i kredytu hipotecznego dla użytkownika systemu bankowości internetowej. Całość kosztów należy zbilansować z liczbą narzędzi finansowych, które można nabyć lub którymi można zarządzać z poziomu konta internetowego.

Chociaż poziom zabezpieczeń systemów bankowości elektronicznej jest na podobnym poziomie w większości instytucji finansowych, warto także sprawdzić, jakie dodatkowe zabezpieczenia transakcji on-line np. token czy karta kodów, znajdują się w ofercie banku.