Faktury elektroniczne EBPP

Jakie są zalety zarządzania finansami przez Internet?

E-Finanse

Największym atutem zarządzania pieniędzmi przez Internet jest możliwość stałego, szybkiego i zdalnego dostępu do własnych środków bez konieczności wizyty w banku, stania w kolejce i wypełniania formularzy.

Przez Internet możemy przeprowadzić większość finansowych operacji od płacenia rachunków, przez oszczędzanie w funduszu inwestycyjnym aż po złożenie wniosku o pożyczkę

nie wychodząc de facto z domu. Równocześnie mamy stały dostęp do środków oraz możliwość zarządzania nimi z każdego miejsca na świecie.

Zaletą kont internetowych są również niskie koszty, jakie wiążą się z ich utrzymaniem. Zdarza się nawet, że są one całkowicie bezpłatne. Cechą charakterystyczną są także niskie prowizje za dokonanie przelewu czy korzystanie za pośrednictwem konta internetowego z dodatkowych instrumentów finansowych. Ponadto klienci mogą liczyć na wyższe oprocentowanie rachunków lub lokat w stosunku do standardowej oferty w banku. Rozwiązanie zapewnia również szybszą realizację zleceń, a w obrębie jednego banku nawet natychmiastową.

Konto internetowe pozwala na ustawianie tzw. stałych zleceń, dzięki czemu możemy uniknąć nieterminowego opłacania rachunków. Dodatkowym atutem zarządzania finansami w sieci jest łatwy dostęp do historii dokonywanych transakcji czy operacji finansowych. Ta pozornie zwykła funkcjonalność służy nie tylko jako archiwum, ale przede wszystkim pomaga nam lepiej śledzić nasze wydatki, przychody, zyski z inwestycji oraz raty kredytów, a przez to efektywniej zarządzać własnym budżetem.

Warto przy tym podkreślić, iż systemy bankowości elektronicznej są bezpieczne, banki przywiązują bowiem do tej kwestii bardzo dużą wagę.