Faktury elektroniczne EBPP

Jakie możliwości daje internetowe konto bankowe?

E-Finanse

Największą zaletą posiadania e-konta jest łatwy i szybki dostęp do oferowanych przez bank produktów i usług.

Do najprostszych operacji wykonywanych za pomocą konta internetowego należą przelewy. Zanim jednak zaczniemy korzystać z przelewów elektronicznych warto sprawdzić, czy są one bezpłatne lub ile bezpłatnych przelewów mamy do dyspozycji, a także czy nie istnieją pewne dodatkowe warunki wpływające na koszt przelewu. Łatwość przeprowadzania transakcji może niekiedy uśpić naszą czujność i zdrowy rozsądek.

Kolejną usługą, z której skorzystać można za pośrednictwem konta w bankowości internetowej jest zakładanie lokat. Podobnie jak w przypadku przelewów, warto najpierw zapoznać się z warunkami korzystania z takiej usługi tzn. przeanalizować dokładnie ofertę, zwrócić uwagę na to, czy jest możliwość wypłacenia środków przed zamknięciem lokaty oraz jakie są tego konsekwencje.

Dzięki usłudze internetowego konta bankowego coraz częściej możemy inwestować na rynku kapitałowym za pomocą funduszy inwestycyjnych, zapisać się do funduszu emerytalnego albo zakupić dodatkowe zabezpieczenia na emeryturę w postaci IKE.

Do tego dochodzą usługi ubezpieczeniowe, w tym możliwość wykupienia ubezpieczenia komunikacyjnego.

Coraz więcej banków umożliwia również wzięcie pożyczki lub ustalenie debetu z wykorzystaniem konta internetowego. Jeżeli jednak klient chce uzyskać kredyt hipoteczny, poza wypełnieniem aplikacji on-line, musi dodatkowo potwierdzić to podpisaniem stosownej umowy w siedzibie banku lub drukując i przesyłając bankowi podpisany dokument.

Na koniec należy wspomnieć o innych udogodnieniach konta internetowego – mogą to być usługi opłacania kart pre-paid sieci komórkowych, zakupu ubezpieczeń czy wnioskowania o kartę płatniczą.

Oferta dostępnych na rynku kont internetowych stale się rozszerza. Warto pamiętać, że im większa konkurencja na rynku, tym lepsze warunki i niższe ceny dla użytkowników systemów zarządzających finansami przez Internet.