Faktury elektroniczne EBPP

Jak często śledzić stan swojego e-konta?

E-Finanse

W większości systemów bankowości internetowej można z łatwością zapoznać się z historią prowadzonych transakcji i operacji finansowych. Dlatego mając bank na wyciagnięcie ręki, warto przynajmniej trzy razy w tygodniu kontrolować stan swojego konta.

Dodatkowo w każdym tygodniu i miesiącu powinno się robić większe podsumowanie przeprowadzonych w tym okresie operacji.

Kontrola ta powinna dotyczyć sprawdzenia, jakie operacje zostały w ostatnim czasie przeprowadzone na koncie, czy wszystkie przelewy i wypłaty z bankomatów zostały prawidłowo zaksięgowane a także, czy ustawione przez nas dyspozycje przelewów zostały wykonane.

Dlaczego warto na bieżąco sprawdzać stan internetowego konta bankowego?

Po pierwsze możemy upewnić się, czy wszystko jest w porządku i czy stan naszych środków oraz inwestycji zgadza się.

Wiele dostępnych na rynku aplikacji do zarządzania finansami osobistymi posiada funkcję importu transakcji transakcji z pliku. Logując się do bankowości internetowej mamy możliwość pobrania historii transakcji, która następnie możemy wczytać do systemu, Dzięki temu w szybki i łatwy sposób możemy przeanalizować stan naszych finansów.

Ponadto to "odwiedzając" swoje konto elektroniczne w pewnym sensie idziemy do banku, gdzie możemy zapoznać się z nową ofertą czy promocją, z której być może warto skorzystać. Banki co pewien czas wprowadzają do swoich systemów nowe funkcje i narzędzia. Sprawdzając stan konta, możemy również zapoznać się z nimi i sprawdzić ich działanie.

Najważniejsze jednak jest to, że e-konto umożliwia stały podgląd wszystkich zawieranych przez nas transakcji i operacji finansowych. Dzięki temu wyrabiamy w sobie dobrą praktykę kontrolowania budżetu, co pozwala efektywniej nim zarządzać i podejmować trafne decyzje finansowe.